Czy powstanie ANTYPARTII położy kres monopolowi partyjnemu na polskiej scenie politycznej?

29 września 2013 w Warszawie przedstawiciele blisko 100 różnych organizacji z całej Polski, nie akceptujących obecnej sytuacji społeczno-polityczno-ekonomicznej w Polsce, postanowili, iż powstały ruch OBURZONYCH (któremu przewodzi Paweł Kukiz) wystawi niezależne listy w najbliższych wyborach parlamentarnych.

Już od kilku lat aktywni społecznie ludzie, którzy nie identyfikowali się z żadną z obecnych w Sejmie partii, usiłowali stworzyć jakąś alternatywę polityczną. Systematycznie dochodziło w różnych częściach Polski do spotkań i prób zjednoczenia pozaparlamentarnej opozycji – patrz np.:

http://nowa.partia.salon24.pl/222950,nowa-partia-antypartia-poza-ukladem

 

31 marca 2012 w Warszawie jeden z czołowych działaczy Ruchu na rzecz Jednomandatowych Okręgów Wyborczych, Janusz Sanocki zorganizował Kongres Protestu pod hasłem:„O likwidację III RP – państwa postkomunistycznych sitw! O Rzeczpospolitą Wolnych Polaków!" – patrz:

http://powisle.prawdemowiac.pl/newsreader/items/kongres-protestu-w-warszawie-31-marca-2012.html

 

13 października 2012 w Łodzi znany piosenkarz Paweł Kukiz zwołał zjazd swego ruchu Zmieleni.pl – patrz:

http://powisle.prawdemowiac.pl/newsreader/items/pierwszy-zjazd-ruchu-zmielenipl-pawla-kukiza.html

16 marca 2013 roku, w słynnej Sali BHP Stoczni Gdańskiej, pod patronatem szefa „Solidarności”, Piotra Dudy odbył się z kolei zjazd ponad 100 stowarzyszeń, komitetów, organizacji i związków z całej Polski, których przedstawiciele ostro krytykowali funkcjonowanie systemu politycznego w naszym kraju. Zgromadzenie to media nazwały „Platformą Oburzonych” - patrz:

http://powisle.prawdemowiac.pl/newsreader/items/forum-oburzonych-w-historycznej-sali-bhp-stoczni-gdanskiej.html

  Janusz Sanocki

 

29 września w/w Janusz Sanocki oraz Paweł Kukiz zorganizowali kolejny kongres tego typu w Warszawie (zjazd Federacji Obywatelskich Ruchów – Polska), na którym 132 przedstawicieli różnych organizacji społecznych przyjęli poniżej zaprezentowaną deklarację:

Zebrani w Warszawie w dniu 29 września 2013 r. przedstawiciele organizacji społecznych, stowarzyszeń – obywatele Rzeczpospolitej zdecydowanie stwierdzamy, iż obecny system polityczny państwa polskiego nie gwarantuje przestrzegania podstawowych praw obywatelskich i zasady suwerenności Narodu.

Zapisana w 4 art. Konstytucji zasada zwierzchnictwa Narodu nie jest przestrzegana. Jest to źródłem wielu patologii w życiu publicznym, fatalnego funkcjonowania Sejmu, instytucji wymiaru sprawiedliwości, niekontrolowanego rozrostu biurokracji i wzrostu obciążeń podatkowych co w konsekwencji prowadzi do bezrobocia i zmarnowania energii Polaków.

Będziemy dążyć do przywrócenia fundamentalnej zasady suwerenności Narodu i zmiany obecnej ordynacji wyborczej do Sejmu i wprowadzenia wyboru posłów w Jednomandatowych Okręgach Wyborczych (JOW), tak by umożliwić Polakom realną kontrolę nad wybranym posłem i przywrócić obywatelom bierne prawo wyborcze. Obecnie na skutek patologicznej ordynacji wyborczej pełną kontrolę nad posłami sprawują wodzowie partii. 

Będziemy dążyć do ustanowienia społecznej kontroli nad działalnością wymiaru sprawiedliwości przez wprowadzenie zasady wybieralności sędziów i prokuratorów, wprowadzenie instytucji ław przysięgłych, kontroli senatu nad działalnością sądów i przywrócenia instytucji rewizji nadzwyczajnej, a także pełne nagrywanie wszystkich rozpraw sadowych oraz dopuszczenie do udziału w procesach stowarzyszeń obywatelskich.

Nie ufamy partiom politycznym, które ukształtowane w patologicznym systemie wyborczym nie reprezentują wyborców.

Zapraszamy wszystkich do tworzenia z nami Niepartyjnej Niezależnej Listy Wyborczej w wyborach parlamentarnych, tak by umożliwić realizację niezbędnych dla Polski zmian.”

 

By ułatwić kontakt z ruchem, poniżej publikujemy wstępną listę osób, które zaangażowały się w jego działalność i mogłyby pełnić rolę swego rodzaju koordynatorów w swoim okręgu.

Osoby, które mają podobne do nas poglądy i akceptują nasze cele działania, przedstawione w deklaracji, zapraszamy do współpracy i wpisywania się na poniższą listę w zależności od miejsca zamieszkania i aktywności – zwłaszcza w okręgach: 7-Chełm, 12-Chrzanów, 16-Płock, 22-Krosno, 23-Rzeszów, 26-Gdynia, 30-Rybnik, 32-Sosnowiec, 34-Elbląg, 38-Piła, 40-Koszalin, 41-Szczecin:

__________________________________________________________________________
1. Legnica - powiaty: bolesławiecki, głogowski, jaworski, jeleniogórski, kamiennogórski, legnicki, lubański, lubiński, lwówecki, polkowicki, zgorzelecki, złotoryjski, Jelenia Góra oraz Legnica

1.   Grzegorz Niedźwiecki– Jelenia Góra

tel. 791830093 , e-mail:lew1@poczta.fm     http://grzegorz-niedzwiecki.blog.onet.pl/


__________________________________________________________________________
2. Wałbrzych - powiaty: dzierżoniowski, kłodzki, świdnicki, wałbrzyski, ząbkowicki oraz Wałbrzych

 

1.   Roman Łambucki – powiat kłodzki

e-mail: buckipl@poczta.onet.pl   Nowa Prawica

2.   Romuald Batorski – powiat kłodzki

tel. 603 555 275   Nowa Prawica

 

__________________________________________________________________________

3.Wrocław - powiaty: górowski, milicki, oleśnicki, oławski, strzeliński, średzki, trzebnicki, wołowski, wrocławski oraz Wrocław

 

1.   Waldemar Fydrych – Wrocław ?

tel. 518 463 611  e-mail:centrum.pa@gmail.com  b. Pomarańczowa Alternatywa


__________________________________________________________________________
4. Bydgoszcz - powiaty: bydgoski, inowrocławski, mogileński, nakielski, sępoleński, świecki, tucholski, żniński oraz Bydgoszcz

 

1.   Benedykt Partyka – miasto Bydgoszcz 

tel.660440155 , e-mail:kfsben@wp.pl    www.kfs.org.pl

2.   Józef Piekarski – powiat bydgoski        

tel. 606985682 , e-mail: biuro@kfs.org.pl

3.   Krzysztof Bukiel – Bydgoszcz

e-mail:kbukiel@ozzl.org.pl Ogólnopol. Zw. Zaw. Lekarzy


__________________________________________________________________________
5. Toruń - powiaty: aleksandrowski, brodnicki, chełmiński, golubsko-dobrzyński, grudziądzki, lipnowski, radziejowski, rypiński, toruński, wąbrzeski, włocławski oraz Grudziądz, Toruń, Włocławek

 

1.   Barbara Bączkowska – Toruń

tel. 508 540 515 przeciw.bezprawiu.torun@onet.pl Niepokonani2012 Toruń

2.   Marcin Sadowski – Włocławek

tel. 881 625 957  e-mail:sadowski@wp.pl  Zmieleni.pl Włocławek

3.   Dariusz Grudziecki – powiat włocławski (Wieniec k.Włocławka)https://www.facebook.com/dariusz.grudziecki

4.   Paweł Szramka– powiat brodnicki (Brodnica)

tel. 500 598 050  e-mail:pawel.szramka@wp.pl  Zmieleni.pl

 

__________________________________________________________________________

6.Lublin - powiaty: janowski, kraśnicki, lubartowski, lubelski, łęczyński, łukowski, opolski, puławski, rycki, świdnicki oraz Lublin

 

1.   Halina Jędrzejewska – Lublin

e-mail:abjedrzejewski@wp.pl Stow.Społ. Lublin

2.   Andrzej Jędrzejewski – Lublin SSL

3.   Jerzy Pietrzyk– Lublin

tel. 723 044 113 e-mail:kontakt@ruchspoleczny.com.pl  Ruch Społ. Stop Bezprawiu

4.   Krzysztof Szewczyk – Lublin

tel. 508 390 302  e-mail:Krzysztof@szewczyk.lublin.pl

5.   Krzysztof Kowalczyk– Lublin

tel. 723 038 043  e-mail:astrokk@wp.pl   ruch JOW Lublin

6.   Jan Sposób – powiat świdnicki (Nowiny, gm.Piaski)

Tel. 530 300 651 e-mail:jan.sposób@o2.pl

 

__________________________________________________________________________

7.Chełm - powiaty: bialskopodlaski, biłgorajski, chełmski, hrubieszowski, krasnostawski, parczewski, radzyński, tomaszowski, włodawski, zamojski oraz Biała Podlaska, Chełm, Zamość


__________________________________________________________________________
8. Zielona Góra - całe województwo lubuskie

1.   Kacper Dymarczyk – Gubin

tel. 536 471 663   e-mail:pospolite.ruszenie@wp.pl   stow.Pospolite ruszenie

2.   Tadeusz Polelejew– Osów

tel. 783 464 498  e-mail: rech@op.pl


__________________________________________________________________________
9. Łódź - powiaty: łódzki wschodni oraz Łódź

1.   Tomasz Laskowski – Łódź

e-mail:laskowskitomasz3@gmail.com  Stow. Liberum Veto

2.   Dariusz Łaska – Łodź

e-mail:zielonilodz@gmail.com  KS Zieloni - Nowa Generacja

3.   Jerzy Surowiecki – powiat łódzki wschodni (Gałkówek)

tel. 691 622 309 e-mail:surgon@interia.pl  Stow.Radogost Gałków Duży

4.   Marek Ludwikiewicz – Łódź

tel. 662 534 022   e-mail: baum3@wp.pl    Stow.Osób Wykluczonych

5.   Marek Kaźmierczak – Łódź

tel. 606 337 496 e-mail:marekkazm@o2.pl Stow.Rozwoju Geotermii w Polsce

6.   Mirosław Chandrała – Łódź

tel. 694 621 128  e-mail:mirech@op.pl Stow.Osób Wykluczonych

7.   Zbigniew Tynenski – Łódź

e-mail:cz1@poczta.onet.pl  Centrum Zrównoważonego Rozwoju

 


__________________________________________________________________________________
10. Piotrków Trybunalski - powiaty: bełchatowski, opoczyński, piotrkowski, radomszczański, rawski, skierniewicki, tomaszowski oraz Piotrków Trybunalski, Skierniewice

 

1.   Leopold Żurowski – Piotrków Trybunalski

tel. 506 619 049  Ruch Społ. Nowa Polska

2.   Anna Wach – Skierniewice

tel. 667 603 174   Niepokonani

3.   Ryszard Kobiela – Tomaszów Mazowiecki

tel. 502 589 530 e-mail:kobielaryszard@poczta.onet.pl Stow.Inteligencji Polskiej


__________________________________________________________________________
11. Sieradz - powiaty: kutnowski, łaski, łęczycki, łowicki, pabianicki, pajęczański, poddębicki, sieradzki, wieluński, wieruszowski, zduńskowolski, zgierski

1.   Jan Derbis – powiat wieluński (Wieluń)

tel. 506 263 027  e-mail:jen.derbis_xl@wp.pl  Społ.Kom.Praw Człowieka w Wieluniu


__________________________________________________________________________
12. Chrzanów- powiaty: chrzanowski, myślenicki, oświęcimski, suski, wadowicki


__________________________________________________________________________
13. Kraków powiaty: krakowski, miechowski, olkuski oraz Kraków

1.   Jarosław Medyński – Kraków

tel. 617-463-688  afatyga@gmail.com   www.porozumieniespoleczne.pl

2.   Andrzej Fatyga – Kraków

3.   Paweł Kopko– Kraków

e-mail:jowkrakow@gmail.com  stow.Polska mój dom

4.   Paulina Szewczuk – Kraków

e-mail: testorowa@gmail.com   Zmieleni.pl Kraków

5.   Andrzej Łączny – Kraków

e-mail:alaczny@podlesie.krakow.pl  Oświecony Ciemnogród

6.   Jerzy Piórecki – Kraków

tel. 514 454 094   Oświecony Ciemnogród

  


__________________________________________________________________________
14. Nowy Sącz- powiaty: gorlicki, limanowski, nowosądecki, nowotarski, tatrzański oraz Nowy Sącz

 

1.   Maciej Rysiewicz – powiat gorlicki

tel. 501 543 045   portal 3 obieg & Gorlice i okolice


__________________________________________________________________________
15. Tarnów - powiaty: bocheński, brzeski, dąbrowski, proszowicki, tarnowski, wielicki oraz Tarnów

 

1.   Marek Ciesielczyk – miasto Tarnów i powiat dąbrowski

tel. 601 255 849, e-mail:dr.ciesielczyk@gmail.com  - stowarzyszenie UCZCIWOŚĆ -   www.marekciesielczyk.com

2.   Mariusz Chryk - powiat tarnowski ziemski 

tel. 691 671 838, e-mail:mariusz.chryk@winorosl-mch.eu   www.winorosl-mch.eu

3.   Włodzimierz Knurowski – powiat brzeski

tel. 48 14 68 44 258 , e-mail:karolina.k@amorki.pl  www.knurowski.cba.pl


__________________________________________________________________________
16. Płock - powiaty: ciechanowski, gostyniński, mławski, płocki, płoński, przasnyski, sierpecki, sochaczewski, żuromiński, żyrardowski oraz Płock
__________________________________________________________________________
17. Radom - powiaty: białobrzeski, grójecki, kozienicki, lipski, przysuski, radomski, szydłowiecki, zwoleński oraz Radom

 

1.   Andrzej Zieliński – powiat kozienicki (Kozienice)

e-mail:andrzej.zielinski@kozienice.pl pełn. burmistrza Kozienic

2.   Paweł Maciak – powiat grójecki (Grójec)

tel. 794 218 997 e-mail:pawel1906@gmail.com  Zmieleni.pl Grójec

3.   Iwona Bordzio-Berus – Radom

tel. 785 452 914  e-mail:bordzio@op.pl  Zmieleni.pl Radom

4.   Krzysztof Skrzypczak – powiat zwoleński (Zwoleń)

tel. 602 234 119  e-mail:agrotechpol@interia.pl Stow.Obrony i Rozwoju Polski

5.   Lucyna Podgórska – Radom

tel. 504 054 001 e-mail:radomianka102@gmail.com Stow.Obrony i Rozwoju Polski

6.   Tadeusz Chołda – Radom

tel. 504 294 915  e-mail:tadcho@gmail.com Stow.Obrony i Rozwoju Polski

7.   Longin Wawrzonek – powiat zwoleński (Zwoleń)

tel. 510 613 332


__________________________________________________________________________
18. Siedlce - powiaty: garwoliński, łosicki, makowski, miński, ostrołęcki, ostrowski, pułtuski, siedlecki, sokołowski, węgrowski, wyszkowski oraz Ostrołęka i Siedlce

 

1.   Henryk Kozłowski – powiat makowski (gmina Czerwonka)

tel. 604 422 695 Ruch JOW

2.   Jerzy Nowakowski – Ostrołęka

e-mail:jerzy.nowakowski@niepokonani2012.pl – Niepokonani Ostrołęka


__________________________________________________________________________
19. Warszawa I - powiaty: warszawski & Polonia

 

1.   Antoni Gut – miasto Warszawa

tel. 531 825 787 ,  e-mail:krajoweporozumieniesamorzadowe@gmail.com

2.   Wojciech Kucharski – Warszawa

e-mail:fundacja@madison.org.pl  Fundacja Madisona

3.   Jan Rakowski – Warszawa

e-mail:jr@kph.pl  Kongregacja Przemysłowo-Handlowa

4.   Tadeusz Bartold– Warszawa

e-mail:Tadeusz.bartold@interia.pl  Krajowe Poroz. Samorz. Ojczyzna

5.   Zenon Nowak – Warszawa

e-mail:zenonnowak@onet.eu   Komitet Obrony Praw Ojca

6.   Rafał Mossakowski – Warszawa

e-mail:r.mossakowski@wp.eu  Niezłomni

7.   Andrzej Szczurowski – Warszawa

e-mail:andrzejszcz7@wp.pl Wspólnota Samorz.Woj.Mazowieckiego

8.   Dariusz Grabowski – Warszawa

e-mail:grabowskibiuro@op.pl Klub Inteligencji Polskiej

9.   Marek Toczek – Warszawa – KIP

10. Piotr Marzec– Warszawa

e-mail:marzec.p@poczta.onet.pl  Klub Ronina

11. Paweł Olewiński – Warszawa

tel. 601 917 307, pawel.olewinski@zmieleni.pl Zmieleni.pl

12. Krzysztof Szczotka – Warszawa, Zmieleni.pl

13. Michał Ziębiński – Zabielin?

e-mail:ziebinski.michal@op.pl  Forum-Z Naprawmy Wymiar Sprawiedliwości

14. Paweł Dąbrowski – Warszawa

e-mail:p.dabrowski@mws.org.pl Mazowiecka Wspólnota Samorządowa

15. Łukasz Perzyna – Warszawa

tel. 604 750 447  Polityczni.pl

16. Joanna Karłowicz-Wilan – Warszawa

tel. 885 522 061

17. Beata Dróżdż – Warszawa

tel. 664 212 500  e-mail:padroproductions@gmail.com

18. Piotr Strzembosz – Warszawa

strzembosz@wp.pl

19. Maciej Białecki – Warszawa

e-mail:maciej@bialecki.net.pl Warszawska Wspólnota Samorządowa

20. Jaromir Gazy – Warszawa

tel. 600 373 202  e-mail:jgazy@axed.com.pl 

Krajowe Stow.Spół. „Nasze Mieszkania”

21. Marek Głogowski – Warszawa

tel. 601 602 492   e-mail:glogowskimarek@wp.pl Polskie Lobby Przemysłowe

22. Małgorzata Todd – Warszawa

e-mail:mtodd@mtodd.pl  wydawnictwo TWINS

23. Zbigniew Morawski – Warszawa ???

e-mail: zmorawski@onet.eu  ???

24. Eric Kamiński- Warszawa

e-mail:styx@wp.pl   Niepokonani

25. Anna Niedziałkowska – Warszawa

e-mail: nn.nie@wp.pl   stow.JOW

26. Jan Szymański – Warszawa

e-mail: jan_szyman@wp.pl

27. Joanna Gniewek – Warszawa

e-mail:gjoanna98@gmail.com

28. Ryszard Michalak – Warszawa ?

tel. 798 672 267 e-mail:rymi115@poczta.onet.pl Stow. Intel. Pol.

29. Krzysztof Porowski – Warszawa

tel. 728 731 791    e-mail:porowski.krzysztof@gmail.com  Zmieleni.pl W-wa

30. Krzysztof Więckowski – Warwszawa

Tel. 604 952 972 e-mail:kwieckowski1@wp.pl

31. Stanisław Rabczuk – Warszawa ???

tel. 608 525 272  e-mail:stanislaw.rabczuk@3obieg.pl stow.Pospolite ruszenie

32. Łukasz Kordowina – Warszawa ???

e-mail:headshot@o2.pl  stow.Pospolite ruszenie

33. J. i G. Paweł– Warszawa ???

e-mail: zniszczsystem@gmail.com  stow. Zniszcz system

34. Janusz Gajewski – Warszawa ???

tel. 698 611 013  e-mail:januszgajewski@niepoprawneradio.pl Niepoprawne Radio

35. Marek Litwiniak – Warszawa

tel. 792 322 263  e-mail:mareklitwiniak@gmail.com  stow. Stop ekranom

36. Andrzej Żuromski – Warszawa ???

tel. 508-565-737  e-mail: kontakt@stoppomowieniom.org   pomoc@stoppomowieniom.org stow.Stop pomówieniom

37. Ryszard Opara – Warszawa

tel. 602 370 888r-opara@hotmail.com Ruch Społ. Porozumienie Narodowe

38. Zbigniew Wrzesiński – Warszawa

tel. 602 705 303 e-mail:zbigwrzesinski@gmail.com   RSPN

39. Piotr Pudło – Warszawa

tel. 603 962 691  e-mail:  piotr.pudlo@gmail.com  ANONYMUS

40. Marcin Masny – Warszawa

tel. 600 066 170  e-mail:marcinmas@yahoo.ca

41. Aleksander Szymczak – Warszawa ???

alexszymczak@onet.eu   Klub Inteligencji Polskiej

42. Izabela Litwin – Warszawa

e-mail:izabelalitwin@o2.pl  Fundacja „Jesteśmy zmianą”

43. Andrzej Mlynarek – Cork, Irlandia

e-mail:elamly1@wp.pl Polski Klub Patriotyczny w Cork


__________________________________________________________________________
20. Warszawa II - powiaty: grodziski, legionowski, nowodworski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, warszawski zachodni, wołomiński

 

1.   Jan Herman – powiat grodziski

tel. 697 685 336 ,jan.herman@vp.pl   OMNI

2.   Jacek Kozłowski – powiat wołomiński (Marki)

biuro@msp-24.pl   Małe i Średnie Przedsiębiorstwa - Federacja MSP

3.   Konrad Rydel – powiat wołomiński – Wołomin

tel. 693 920 768  e-mail:konrad-rydel@wp.pl  Mazowiecka Wspólnota Samorz.

4.   Henryk Filipowicz – Wołomin

tel. 793 335 485  e-mail:filipowiczhenryk@o2.pl   MWS

5.   Teresa Nowak – powiat wołomiński (Wołomin)

tel. 515 174 800   e-mail: zoska.530@wp.pl Krajowe Porozumienie Samorządowe

6.   Ryszard Tomczyk – powiat wołomiński (Wołomin)

tel. 791 227 079 e-mail:Ricardo10@vp.pl  Komitet Społ. „Wspólna Sprawa”

7.   Grzegorz Stępniewski – powiat warszawski zachodni (Błonie)

tel. 604 984 252  e-mail:gstepn@gmail.com

8.   Bogdan Goczyński – powiat pruszkowski (Nadarzyn)

tel. 603 787 387  e-mail:b.goczynski@kajetany.net 

9.   Mieczysław Debski – powiat pruszkowski (Piastów)

tel. 511 679 877  e-mail:mieczyslaw-debski@wp.pl


__________________________________________________________________________
21. Opole - województwo opolskie

1.   Piotr Smoter – Nysa

tel. 600 216 738  e-mail:p3r@op.pl smoterpiotr@op.pl Liga Nyska

2.   Janusz Sanocki – Nysa – Opole

e-mail:januszsanocki@nowinynyskie.com.pl    jan_es@interia.pl

Stow. Obywatele Przeciw Bezprawiu


__________________________________________________________________________
22. Krosno - powiaty: bieszczadzki, brzozowski, jarosławski, jasielski, krośnieński, lubaczowski, przemyski, przeworski, sanocki oraz Krosno i Przemyśl

 


__________________________________________________________________________
23. Rzeszów - powiaty: dębicki, kolbuszowski, leżajski, łańcucki, mielecki, niżański, ropczycko-sędziszowski, rzeszowski, stalowowolski, strzyżowski, tarnobrzeski oraz Rzeszów i Tarnobrzeg

 


__________________________________________________________________________
24. Białystok - województwo podlaskie

 

1.   Andrzej Kochanowski – Grajewo

andkoch23@wp.pl Stow. Patriotyczne Ziemi Grajewskiej

2.   Ewa Zambrzycka – Białystok

tel. 510 836 160  e-mail:ewa_zambrzycka@tlen.pl  Niepokonani Białystok

3.   Janusz Rusaczek – Białystok

e-mail:Januszr7@o2.pl  Niepokonani Białystok

4.   Maria Bzura – Białystok

tel. 501 384 885 e-mail:maria.bzura@niepokonani2012.pl  Niepokonani Podlasie

5.   Jacek Puchnowski – Augustów

tel. 87 643 24 33  e-mail:komandorjzp@gmail.com  Klub Żeglarski Augustów


__________________________________________________________________________
25. Gdańsk- powiaty: gdański, kwidzyński, malborski, nowodworski, starogardzki, tczewski oraz Gdańsk i Sopot

 

1.   Izydor Jarzyński – Gdańsk

tel. 799 115 135  e-mail:ijarzynski@gmail.com  Niepokonani2012

2.   Józef Drogoń – Gdańsk

tel. 517 737 226   e-mail:jdstogi@gmail.com  prawdziwa Solidarność


__________________________________________________________________________
26. Gdynia - powiaty: bytowski, chojnicki, człuchowski, kartuski, kościerski, lęborski, pucki, słupski, wejherowski oraz Gdynia i Słupsk


__________________________________________________________________________
27. Bielsko-Biała - powiaty: bielski, cieszyński, pszczyński, żywiecki oraz Bielsko-Biała

 

1.   Jerzy Jachnik – Bielsko-Biała

e-mail:info@tokarstwoautomatowe.com  Stow.Przeciw Bezprawiu

 

__________________________________________________________________________

28. Częstochowa - powiaty: częstochowski, kłobucki, lubliniecki, myszkowski oraz Częstochowa

 

1.   Jarosław Dziwiński – Częstochowa

tel. 604 448 081   jaroslaw.dziwinski@op.pl   Zmieleni.pl

2.   Andrzej Dziąba – Częstochowa

tel. 514 699 182 Ruch Społ. Nowa Polska


__________________________________________________________________________
29. Gliwice - powiaty: gliwicki, tarnogórski oraz Bytom, Gliwice, Zabrze

 

1.   Anna Szmelcer – Gliwice

tel. 607 297 055  e-mail:annaszmelcer@wp.pl Stow.Polska wolna od GMO

2.   Grzegorz Dittrich – Zabrze

tel. 792 290 178  e-mail:poczta@dittrichg.pl  Stow.Polska Wolności


__________________________________________________________________________
30. Rybnik- powiaty: mikołowski, raciborski, rybnicki, wodzisławski oraz Jastrzębie-Zdrój, Rybnik, Żory

 


__________________________________________________________________________
31. Katowice- powiaty: tyski oraz Chorzów, Katowice, Mysłowice, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice,Tychy

 

1.   Sławomir Kropisz – Katowice

Sk59@o2.pl Ruch Polaków Krzywdzonych przez Władze

2.   Adam Słomka – Katowice

adamslomka1@wp.pl  KPN Niezłomni

3.   Zygmunt Miernik – Katowice

tel. 505 770 567  e-mail:Zygmunt.miernik@wp.pl Ruch Obrony Bezrobotnych

4.   Krzysztof Musialski – Katowice

e-mail:okw@wp.pl   Stow.Przeciw Bezprawiu


__________________________________________________________________________
32. Sosnowiec - powiaty: będziński, zawierciański oraz Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Sosnowiec


__________________________________________________________________________
33. Kielce - województwo świętokrzyskie

 

1.   Bogdan Migas – Kielce

tel. 661 132 167 ,swietokrzyskikos@op.pl  Świętokrzyski KOS

2.   Bogusław Moskal - Domaszowice –świętorzyskie - teren

3.   Mirosław Moskwa– Kielce ???

e-mail: miroslaw.moskwa@interia.pl

4.   Lucyna Szczucka – Kielce

tel. 41 – 342 24 31


__________________________________________________________________________
34. Elbląg - powiaty: bartoszycki, braniewski, działdowski, elbląski, iławski, lidzbarski, nowomiejski, ostródzki oraz Elbląg


__________________________________________________________________________
35. Olsztyn- powiaty: ełcki, giżycki, kętrzyński, mrągowski, nidzicki, olecko-gołdapski, olsztyński, piski, szczycieński oraz Olsztyn

 

1.   Alfred Surma – Olsztyn

alfredsurma@wp.pl  Stop Bezprawiu

2.   Jacek Adamas – Olsztyn

tel. 604 843 024  e-mail:adamas@op.pl   stow.Kochamy Warmię


__________________________________________________________________________
36. Kalisz- powiaty: gostyński, jarociński, kaliski, kępiński, kościański, krotoszyński, leszczyński, ostrowski, ostrzeszowski, pleszewski, rawicki oraz Kalisz i Leszno

 

1.   Piotr Adamski – powiat kępiński

e-mail:padams@interia.pl   Solidarni w działaniu

2.   Jolanta Jędrecka – 63-600 Kępno


__________________________________________________________________________
37. Konin- powiaty: gnieźnieński, kolski, koniński, słupecki, średzki, śremski, turecki, wrzesiński oraz Konin

 

1.   Zdzisław Jankowski – Konin

e-mail:jankowskizdzislaw@poczta.onet.pl

2.   Jakub Krawiec – Konin

e-mail:Krawiec89@wp.pl Zmieleni.pl Konin

3.   Krystyna Górzyńska – powiat średzki (Środa Wlkp.)

e-mail:krystynagorzynska@wp.pl  Gazeta Obywatelska


__________________________________________________________________________
38. Piła - powiaty: chodzieski, czarnkowsko-trzcianecki, grodziski, międzychodzki, nowotomyski, obornicki, pilski, szamotulski, wągrowiecki, wolsztyński, złotowski


__________________________________________________________________________
39. Poznań - powiaty: poznański oraz Poznań

1.   Renata Ramos – Poznań

tel. 600 273 934   renataramos99@gmail.com   Ruch Obrony Praw Obyw. i Walki z Korupcją

2.   Rafał Zawadzki – Poznań

zawak13@wp.pl  Stowarzyszenie Ogrodów Działkowych Forsycja

3.   Andrzej Baranowski – Poznań

forsycja@s-o-d.pl

4.   Marek Poczobutt-Odlanicki – Poznań

bmwn@wp.pl

5.   Przemysław Cuske – Poznań

tel. 797 291 425  e-mail:prcu@stopnop.pl

Stow. Wiedzy o Szczepieniach „Stop NOP”

6.   Ireneusz Jarząbek – powiat poznański (Swarzędz)

Tel. 787 717 276 e-mail:irek.j@o2.pl stow.Ogrodów Dział. “Zielona Dolina”


__________________________________________________________________________
40. Koszalin - powiaty: białogardzki, choszczeński, drawski, kołobrzeski, koszaliński, sławieński, szczecinecki, świdwiński, wałecki oraz Koszalin

 


__________________________________________________________________________
41. Szczecin - powiaty: goleniowski, gryficki, gryfiński, kamieński, myśliborski, policki, pyrzycki, stargardzki oraz Szczecin i Świnoujście

__________________________________________________________________________

 

Do chwili powstania oficjalnej strony internetowej nowego ruchu OBURZONYCH niech ten blog posłuży jako forum wymiany myśli jego członków i sympatyków.

Marek Ciesielczyk

dr.ciesielczyk@gmail.com

tel. 601 255 849 

P.S.

Przy tej okazji serdecznie zapraszam (zwłaszcza mieszkańców Małopolski) na spotkanie, które odbędzie się

11 listopada 2013, w poniedziałek,  o godz. 18:oo

w restauracji PASAŻ, w Tarnowie, Pasaż Tertila

 

Więcej informacji na: www.marekciesielczyk.com

patrz plakat poniżej: